Laura Thompson – Agatha Christie Angliška Mįslė – 2008

Metai: 2008
Autorius: Laura Thompson
Skaito: Jūratė Doveikienė
Trukmė: 22 val. 32 min. (14 val. 56 min.)
Kategorija: Be kategorijos

Agatha Christie tapo gyvu anglų detektyvinės literatūros paveikslu, kurio respektabilus išorinis blizgesys slepia pažeistą sielą.
Agatha Christie (1890-1976) – anglų detektyvo karalienė, į pasaulį išleidusi garsiuosius seklius mėgėjus – smalsiąją senutę mis Marpl ir belgą Erkiulį Puaro. Jos kūriniuose, kuriais iki šiol žavisi visas pasaulis, kaip gyva užfiksuota „tikroji Anglija“ – su gerai išmuštruotais tarnais, jaukiais kaimeliais, kuriuose kaimynės susirenka gerti popiečio arbatėlės, rūku, po kurio priedanga vyksta paslaptingos žmogžudystės, vakarais prie židinio ir languotais pledais. Tačiau ką mes žinome apie pačios rašytojos gyvenimą?
Nepakartojama angliška dvasia, labiausiai žavinti skaitytojus, atėjo iš tikrojo Agathos Christie pasaulio. Jos vaikystė ir jaunystė Torki, mylintys tėvai, brolis ir sesuo, sužadėtuvės ir vedybos su pulkininku Archie Christie. Žmonės, kurie supo gabią mergaitę Agathą, literatūrinės kūrybos pradžia, skyrybos ir antrosios vedybos. Vienuolika dienų trukęs dingimas, kai rašytojos ieškojo visa Anglija. Sėkmė ir pripažinimas, archeologija ir kelionės… Agathos Christie gyvenimas buvo ilgas ir sudėtingas. Laura Thompson išsamioje, gausiais šaltiniais, asmeniniais rašytojos laiškais ir jos kūriniais paremtoje biografijoje intriguojamai ir subtiliai piešia ne tik A. Christie jos vidinį pasaulį, bet ir mums nepažįstamą anuometinę Angliją.
Agatha Christie, iki tobulybės nušlifavusi klasikinio detektyvo mįslę, ir pati buvo mįslė daugeliui savo amžininkų. Moteris, desperatiškai mylėjusi savo vyrą ir išgyvenusi jo išdavystę, nuostabi duktė ir šalta motina, švelni senelė ir neabejinga pinigams verslininkė… Šioje biografijoje nėra nei vienos žmogžudystės, tačiau ji įtraukia taip pat, kaip ir A. Christie detektyvai.