Juan Gomez – Jurado – Dievo šnipas – 2006

Metai: 2006
Autorius: Juan Gomez - Jurado
Kategorija: Detektyvai> Grožinė> Trileris

Juanas Gómezas-Jurado (g. 1977 m.), ispanų rašytojas ir žurnalistas, pirmuoju savo romanu „Dievo šnipas“ iš karto patraukė skaitytojų dėmesį. Anot jo paties, „didžiausią nerimą šiame romane kelia ne pasakojami įvykiai, o mintis, kad jie galėtų būti tiesa“.

Daugiau nei 28-iose šalyse išleisto aštraus siužeto trilerio veiksmas plėtojasi Vatikane tuoj po popiežiaus Jono Pauliaus II mirties. Iš viso pasaulio susirinkę 115 kardinolų dalyvauja konklavoje ir renka naują popiežių; tačiau ne tik kankinamas naujo išrinktojo laukimas ir gedulas dėl Jono Pauliaus II paralyžiuoja kasdienę įvykių tėkmę. Vienas po kito nepaprastai žiauriai nužudomi keturi kardinolai, ir greitai paaiškėja, jog tai – ne psichikos ligonio, o serijinio žudiko darbas. Ar kas nors siekia paveikti konklavą? Italų policijos smurtinių nusikaltimų skyriaus inspektorė Paola Dikanti ir buvęs karinių oro pajėgų žvalgybos karininkas, kunigas Antonis Fauleris imasi tirti kruvinas žmogžudystes, siekdami atskleisti žudiką valdančios jėgos paslaptį.

Paslaptingas, įtampos kupinas trileris, verčiantis ne tik sekti siužeto vingius, bet ir svarstyti pašaukimo, nusikaltimo ir atpirkimo problemas.